Zimowa dekoracja sali

Dzisiaj kolejny wpis związany ze zdobieniem sali szkolnej lub przedszkolnej. Gdy za oknem robi się zimno a liście opadły z drzew nadchodzi czas aby zastanowić się nad udekorowaniem sali na czas zimowy. Poniżej moje propozycje na zimową dekorację.
Pokażę dziś kilka prostych rozwiązań dzięki którym nasza sala nabierze zimowej aury nawet, gdy za oknem szaro, buro i ponuro. Kiedy na dworze nie ma jeszcze śniegu warto zadbać o zimową atmosferę w przedszkolu.


Śnieżynki z papieru są śliczną i szybką w wykonaniu dekoracją. Możemy zawiesić je praktycznie wszędzie. Za pomocą masy mocującej możemy powiesić je na ścianie, na szybach, na parapetach, na tablicach korkowych, na drzwiach wejściowych do przedszkola. Gdzie tylko mamy na to ochotę. Dzięki nim uzyskamy wspaniały, zimowy klimat. Nie zabraknie nam również edukacyjnych walorów takiej dekoracji. Podczas zajęć o śniegu wspaniale zobrazują dzieciom różnorodność płatków i to, że każdy płatek śniegu jest inny i mimo tego, że mogą być do siebie podobne nigdy nie będą takie same. Dodatkowo możemy przyrównać płatki do ludzi. Nawet, gdy wizualnie nie różnimy się od siebie (np. w przypadku bliźniąt), każdy człowiek ma indywidualne cechy charakteru dzięki którym różni się od innych.
Dodatkowo wykonanie takich śnieżynek możemy przeprowadzić na zajęciach z dziećmi. Dodatkową motywacją będzie dla nich fakt, że te ozdoby rozwiesimy na całą zimę i będą one cieszyły oczy nie tylko nasze ale i rodziców.
Kurs na takie płatki pojawi się niedługo na moim drugim blogu Szczypta Magii.


Inny rodzaj płatków śniegu. Tym razem z kartek technicznego, kolorowego bloku. Tu już jest ciężej z wykonaniem. Do ich zrobienia najlepszy będzie super ostry nóż do papieru, który pozwoli precyzyjnie wyciąć nam takie płatki. Z racji trudniejszego ich wykonania możemy zrobić ich mniej i wykorzystać do zawieszenia na tablicy piankowej lub korkowej.


Trójwymiarowe gwiazdy, które idealnie nadadzą się do wypełnienia większej przestrzeni. Ja zawiesiłam swoje gwiazdy na oknach. Fajnym rozwiązaniem jest rozwieszenie takich gwiazd pod sufitem. Ja niestety nie miałam takiej możliwości, gdyż sufit w mojej sali jest bardzo wysoki i nawet na drabinie nie dałabym rady ich powiesić.


Choinka z gazety to świetna ozdoba biurka czy parapetu. Można dodać do niej gałązki jodłowe lub świerkowe, kilka bombek i koralikowy łańcuch. Nada to naszemu wnętrzu charakteru i uroku a dodatkowo rozweseli trochę śnieżne wnętrza.
Kurs na taką choinkę znajdziecie na moim drugim blogu TU.


Na koniec proponuję wygospodarować miejsce na choinkę. Najlepiej ubrać ją razem z dziećmi, co można połączyć z zajęciami omawiającymi poszczególne rodzaje ozdób choinkowych i tradycje ich pochodzenia i wykonania.Przepraszam za jakość zdjęć. Te pod światło wyszły fatalnie. Mam jednak nadzieję, że dobrze zobrazowałam wygląd mojej sali i kogoś zainspiruje na przyszłoroczną zimę :)

8 komentarzy :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka