Anida. Gilcerynowo- cytrynowy krem do rąk z silikonem i prowitaminą B5

Zima to okres, gdy nasze dłonie potrzebują pięlęgnacji i nawilżenia. Wie to każda kobieta. Dlatego też w naszych torebkach częstym bywalcem jest krem do rąk. Jak wiadomo na rynku mamy szeroką gamę tych produktów ale niestety nie każdy dba o nasze dłonie tak, jakbyśmy tego chciały.
Gdy nadchodzą zimne dni moje dłonie strajkują. Są przeraźliwie suche a każdy materiał, którego dotykam jest drażniący. W aden sposób nie mogłam sobie poradzić z tym uczuciem. Do czasu kiedy mój mąż nie przyniósł z pracy wspaniałego kremu.Moja opinia:
Krem znajdziemy w tubce o pojemnosci 100ml. Krem ten jest (jak dla mnie) wydajny i już niewielka jego ilośc nawilża moje dłonie utrzymując ten stan ok. 2 do 3 godzin. Jakoś nigdy tego nie liczyłam tego. Krem jest delikatny i szybko się wchłania nie pozostawiając tłustych plam. Dzięki niemu skórki wokół paznokci wygładzają się i zmiękczają.
Tutaj znajdziecie sprostowanie o tym, co ten krem zrobił z moimi paznokciami!!! KLIK


Dla zainteresowanych wrzucam również skład i opis:

Aqua: Woda. 
Jest rozpuszczalnikiem dla innych substancji.

Stearic Acid: Kwas stearynowy.
Organiczny związek chemiczny. Należy do nasyconych kwasów tłuszczowych. Ciało stałe koloru białego. Substancja słabo rozpuszcza się w wodzie. Natomiast dobrze rozpuszcza się w Rozpuszczalnikach organicznych oraz etanolu. 
Jest substancją, która zapobiega nadmiernemu parowaniu wody z powierzchni skóry. Jest substancją renatłuszczającą

Glycerin: Gliceryna.
Rozpuszczalnik tłuszczów i innych lipidów. Zapobiega wysychaniu i krystalizacji kosmetyków. Gliceryna powstrzymuje parowanie wody i znacznie obniża jej temperaturę zamarzania. Ułatwia przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry dzięki zdolności przenikania przez warstwę rogową naskórka. Jest substancją nawilżającą. Pochłania wilgoć z powietrza, nawilża w ten sposób naskórek czyniąc go elastycznym.

Cetyl Alcohol: Alkohol.
Stosowany w emulsjach jako substancja zagęszczająca oraz koemulgator zwiększający stabilność emulsji. Jest emolientem, który tworzy na powierzchni skóry i włosów warstwę okluzyjną zapobiegającą nadmiernemu parowaniu wody z tych powierzchni. Zmiękcza i wygładza skórę i włosy.

Glyceryl Stearate: Kwas stearynowy.
Poprawia konsystencje kosmetyku poprawiając jego właściwości użytkowe. Stosowany jako emulgator i stabilizator. Składnik umożliwiający powstanie emulsji. Jest emolientem, który tworzy na powierzchni skóry i włosów warstwę okluzyjna zapobiegającą nadmiernemu parowaniu wody z tych powierzchni. Wygładza i zmiękcza skórę.

Dimethicone: Dimetikon.
Poprawia rozprowadzanie kosmetyku. Gasi pianę. 
Tworzy na powierzchni włosów warstwę okluzyjną, która zmiękcza i kondycjonuje włosy i skórę, zapobiega w ten sposób elektryzowaniu się włosów.

TEA: Sól trietanoloaminowa kwasu stearynowego. 
Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. 
Anionowa substancja powierzchniowo czynna. Mydło czyli sól kwasu tłuszczowego. Niestabilna chemicznie substancja, wrażliwa na zmiany pH (w kwasowym ulega zobojętnieniu i traci właściwości powierzchniowo czynne). Wrażliwa na twardość wody w obecności jonów metali wielowartościowych traci właściwości myjące i tworzy nierozpuszczalne w wodzie mydła metali wielowartościowych.

D-Pantenol: Witamina B5
Składnik aktywny, humekant, substancja łagodząca i gojąca. 
D-Pantenol nazywany jest pro-witaminą B5, gdyż wykazuje taką samą aktywność biologiczną jak kwas pantotenowy.Pantenol łatwo penetruje do głębszych warstw skóry oraz we włókno włosa i płytkę paznokcia, gdzie ulega przekształceniu w kwas pantotenowy.

Citric Acid: Kwas cytrynowy.
Jest regulatorem pH. Wiąże również jony metali. Rozjaśnia skórę i przebarwienia dzięki działaniu złuszczającemu.
Benzyl Alcohol:  Alkohol benzylowy.
Aromatyczny alkohol. Nadaje zapach kosmetykom. 
Konserwant – zabezpiecza przed bakteryjnym zakażeniem kosmetyki przy codziennym użytkowaniu. Pełni rolę rozpuszczalnika dla poszczególnych substancji w kosmetyku.


Methylisothiazolinone: 2-metylo-2H-izotiazol-3-on.
Konserwant - zabezpiecza przed bakteryjnym zakażeniem kosmetyki przy codziennym użytkowaniu.


Methylchlorisothiazolinone: Metylochloroizotiazolinon.  
Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu.
Chroni również kosmetyk przed zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).

To by było na tyle. Może zamęczyłam Was składem ale myślę, że przydatne info w jednym miejscu. Opis stworzyłam przy pomocy strony analizującej składy kosmetyków TU.
Jak Wam się podoba wrzut składów? Robić dla nich osobne posty czy wrzucać je tak jak teraz? Podpowiedzi mile widziane :)

3 komentarze :

 1. Mam go i jest całkiem ok ;))
  Dodaje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się z kolejnego obserwatora i zapraszam częściej :)

   Usuń
 2. Po wpisie o tym co spowodował na Twoich paznokciach będę omijać go szerokim łukiem na sklepowych pułkach

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka