Jesienna dekoracja sali w przedszkolu/szkole

Witam wszystkich!
W piątek, w końcu udało mi się zrobić zdjęcia dekoracji mojej sali w przedszkolu. Z efektu końcowego jestem bardzo zadowolona... zresztą nie tylko ja, bo dzieciaki bardzo się cieszyły gdy zobaczyły dekorację. Dzięki niej nie jest już tak łyso na ścianach i parapetach :) Dekoracja była czasochłonna ale opłacało się pomęczyć :) Zobaczcie sami jak mi wyszło!


Gdy wchodzi się do mojej sali, na początek rzuca nam się w oczy ściana frontowa, na której przykleiłam dwa ogromne drzewa. Każde drzewo pomalowane jest brązową farbą na dwóch sklejonych arkuszach szarego papieru. Efekt kory widoczny na zdjęciach zawdzięczam wodzie, która rozmiękczyła i zmięła papier :) Do tego doklejone są elementy szczegółowe takie jak liście powycinane z kolorowych, technicznych kartek. Postanowiłam, że drzewa będą stałym elementem dekoracji a podczas zmieniających się pór roku będę zmieniała tylko detale :)Na oknach również poprzyklejałam kolorowe dekoracje. Rodzice bardzo rzadko wchodzą do mojej sali, bo aby się do niej dostać trzeba przejść przez salę starszaków. Dlatego ważne by na oknach mogli zobaczyć dekoracje, które zrobiłam. Szablony i wzory dekoracji znajdziecie w gazetce "Mały Artysta".
Nie byłabym sobą gdybym nie ozdobiła parapetów. Do metalowych doniczek wsadziłam wrzosy, a na parapet wysypałam kasztany i żołędzie.
I zostaje nam reszta czyli tablica piankowa, którą przymocowałam i w końcu mi nie spada oraz ściany. Tam wystarczyły tylko papierowe listki aby wypełnić puste przestrzenie :)Tak wygląda moja sala. Jak Wam się podobają dekoracje? Planuję zakupić laminarkę aby laminować jesienne liście. Przynajmniej tyle mniej będzie wycinania i bawienie się z kartkami :)

Zeszłoroczne dekoracje możecie obejrzeć w TYM poście :)
Zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku

11 komentarzy :

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka