Zapraszam dzisiaj na wpis dotyczący żelu do higieny intymnej, który jakiś czas temu pojawił się w Biedronce. W mojej łazience znalazł się miesiąc temu więc mogę o nim trochę napisac.
Zapraszam!
Żel znajduje się w przezroczystej butli o pojemności 300ml, dzięki czemu możemy kontrolować ilość zużycia. Szata graficzna w odcieniach zieleni jest przyjemna dla oka i ładnie wyglada na łazienkowej półce. Dzięki łatwemu dozownikowi nie musimy odkręcać butelki co pozwala łatwo wydobyć z niej żel. Dodatkowo przez jego przekręcenie możemy zamknąć otwór i zabrać żel w podróż bez obawy o zabrudzenie walizki.
Konsystenja żelu jest gęsta ale z łatwoscią rozprowadzimy go na ciele. Jest koloru jasnozielonego i bardzo ładnie pachnie, tak orzeźwiająco. Nie zostawia na skórze żadnego zapachu. Po myciu pozostawia uczucie świeżości i orzeźwienia. Czy nawilża? Nie odczuwam jakiegoś super nawilżenia ale skóra nie jest przesuszona więc częściowo spełnia tę funkckję. Nie zauważyłam żadnych oznak podrażnienia czy uczulenia. Żel jest hipoalergiczny.
Wrzucę również skład i spróbuję go przeanalizować. Pod postem zakupowym z tym żelem dostałam komentarz od czytelniczki: "Hej dziewczyny. Żel do higieny intymnej Wam służy? Bo niedawno go kupiłam i odczuwam pieczenie i świąd w okolicach intymnych i sama nie wiem co jest przyczyna\a? U Was nei było reakcji alergicznych?"
Żel nie powinien uczulać. Producent zapewnia, że jest hipoalergiczny ale wiadomo, że każdy produkt który ma chociaż trochę chemicznych składników może kogoś uczulić. Czytelniczce radziłabym odstawić żel i sprawdzić czy dolegliwości ustapiły. Jeśli tak to radzę już do niego nie wracać.
W składzie znajdziemy:
Sodium Laureth Sulfate: Siarczan sodu.
Pospolity detergent i środek powierzchniowo czynny. Występuje w produktach do higieny osobistej (mydła, szampony, pasty do zębów). To związek, dzięki któremu produkt ma się lepiej pienić. Może powodować podrażnienia przez przesuszanie skóry, zaburzanie wydzielania łoju i potu a także świąd i wypryski.
Lauramidopropyl Betaine:
Substancja antystatyczna o działaniu oczyszczającym i odżywczym.
Lauryl Glucoside: Poliglukozyd laurowy.
Substancja powierzchniowo czynna, rozpuszczalna w wodzie. To łagodny detergent.
Coco-glucoside: Poliglukozyd kwasów oleju kokosowego.
Substancja bardzo łagodna, delikatna dla skóry i błon śluzowych. Ma działanie łagodzące.
Glyceryl Oleate: Monogliceryd kwasu oleinowego.
Substancja powierzchniowo czynna. Nierozpuszczalna w wodzie. To tłusty emolient, który może powodować powstawanie zaskórników (nierozcieńczony). Tworzy warstwę okluzyjną tzw. "film" na skórze i włosach, dzięki czemu ma pośrednio działanie nawilżające. Jest substancją renatłuszczającą. Jest niewrażliwa na jony wapnia i magnezu dzięki czemu może być stosowana w twardej wodzie.
PEG- 75 Lanolin: Lanolina oksyetylenowana.
Emolient. To substancja pośrednio nawilżająca. Tworzy warstwę okluzyjną tzw. "film" na skórze i włosach, dzięki czemu ma pośrednio działanie nawilżające.
Glycerin: Gliceryna.
Humektant. Zapobiega wysychaniu kosmetyku przy ujsciu butelki. To substancja nawilżająca, która ma właściwość przenikania przez warstwę rogową naskórka. Pochłania wilgoć z powietrza.
Cucumis Sativus Fruit Extract: Ekstrakt z ogórka.
Ma właściwosci łagodzące i orzeźwiające. Chroni i odżywia skórę.
Allantoin: Alantoina.
To pochodna mocznika. Wspomaga odbudowę naskórka, działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia i stymuluje proces gojenia się ran. Nie alergizuje.
Betaine: Betaina.
Humektant. Działa nawilżająco. jest antystatyczna czyli zapobiega elektryzowaniu się np. włosów.
Lactic Acid: Kwas mlekowy.
Substancja nawilżająca, przenikająca przez warstwę rogową naskórka. Stabilizuje pH.
Undecylenamidopropyltrimonium Methosulfate:
Substancja antystatyczna, odżywiająca włosy, przeciwdrobnoustrojowa.
Sodium Benzoate: Benzoesan sodu.
Substancja konserwująca. Dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu.
Potassium Sorbate: Sorbinian potasu.
Substancja konserwująca. Dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu.
Tetrasodium EDTA- Wersenian czterosodowy.
W dużym stężeniu jest substancją drażniącą.
Benzophenone-4: Sulisobenzone.
Absorbuje promieniowanie UV, dzięki czemu chroni kosmetyk przed pogarszaniem się jego jakości pod wpływem światła. Dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Chroni skórę przed promieniowaniem UV.
CI 19140: Tatrazyna.
Barwnik cytrynowożółty. Ma zdolności do biokumulacji.
CI 42090: Błękit brylantowy.
Barwnik zielonkawoniebieski. W niektórych krajach zakazany.
Ja uwielbiam żele z ziaji :) Tanie i wydajne :)
OdpowiedzUsuńJa ostatnio właśnie kupiłam żel z Ziaji zieloną oliwkę i czekam aż skończę ten i faktycznie za 500 ml zapłaciłam grosze :)
Usuńpierwszy raz o nim słyszę :) :)
OdpowiedzUsuńbo jego mozna tylko w Biedronce znaleźć.
Usuńnie miałam go jeszcze ;P
OdpowiedzUsuńŻele do higieny intymnej marki AA są naprawdę godne polecenia, tego jeszcze nie znam, ale wszystko przede mną ;)
OdpowiedzUsuń